Komşum ve Ben

KABİP olarak “Öze Dönüş Hareketi” kapsamında ‘’1. Kadim Değerler Kısa Film ve Fotoğraf Yarışması’’ gerçekleştirmek için yola çıktık. Bu yıl birincisi düzenlenecek olan yarışmamızın teması ‘’Komşum ve Ben’’ olarak belirlenmiştir. Amacımız giderek yok olmaya başlayan bu değerlerimizi genç ve gelecek nesillere özgün, eğlenceli, düşündürücü ve renkli bir şekilde komşuluğun önemini ve güzelliğini hatırlatmak ve bu değerlerimizi tekrar canlandırmaktır.

KABİP olarak Keçiören Belediyesi ile birlikte düzenlemiş olduğumuz “Komşum ve Ben” Kısa Film & Fotoğraf Yarışması adlı etkinliğimize yoğun katılımınız ve ilginiz için teşekkür ederiz.

Ödül törenimiz 22 Şubat 2018 tarihinde Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde yapılmıştır.

1. Kadim Değerler Kısa Film ve Fotoğraf Yarışması kapsamında final etabına fotoğraf alanında 24 fotoğraf girmiştir . Fotoğraf alanında dereceye girenlerin isimleri; Alahattin Kanlıoğlu, Aygül Öztürk, Ayşe Merve Haskan, İmge İldem, Ali Mermertaş, Büşra Cansız, Can Özüduru, Salih Kuş, Ebru Nur Cihan, Gözde Delice, Hakan Yaralı, Jale Kervan, Mehmet Toker, Mikail Sevinç, Murat Adıyaman, Mustafa Dilmen, Mustafa Varol, Necla Özarslan, Ozan Arat Dindarık, Ramazan Çırakoğlu, Saad Al-Farhan, Sena Nur Demir, Tahir Akay ve Türkan Çoban olmuştur. Kısa Film kapsamında ise final etabına 13 kısa film girmiş bulundu. Kısa Film alanında dereceye girenlerin isimleri; Abdullah Özpolat, Murat Semerci, Berat Somuncuoğlu, Emre Kılınç, Gökhan Çalgan, Emre Murat, Gönül Aydoğan, Gülsüm Önsoy, Ozan Yel, Kamuran Acer, Ömer Akcan, Ömer Uğur ve Tuğba Demirbaş olmuştur.

Final etabında jüri tarafından değerlendirilen fotoğraflar ve kısa filmler neticesinde ilk 3 sıra oluşturulmuş, fotoğraf alanında 1. olan isim Murat Adıyaman, 2.olan isim Salih Kuş ve 3.olan isim İmge İldem, kısa film alanında 1.olan isim Murat Semerci, 2. olan isim Emre Murat ve 3.olan isim Ozan Yel olmuştur. Ayrıca eski bir gazeteci olan ve 15 Temmuz Gecesi şehit düşen Mustafa Cambaz’a ithafen Mustafa Cambaz Özel Ödülü’nü alan isim ise Ali Mermertaş olmuştur.

Ödül törenine ait fotoğraf galerisi için tıklayınız.